Otázky a odpovede

Nečistí sa naše telo prirodzenou cestou samé od seba?

Odpoveď: Samozrejme, čistí. Naše telá sa čistia, detoxikujú a liečia každý deň. Sme tak jednoducho nastavení. Ale vďaka modernému životnému štýlu sú tieto zabudované ochranné procesy často krát preťažované. Reštauračná strava, balené jedná či neskoré večere zaťažujú náš prirodzený čistiaci mechanizmus. Spolu s každodennou dávkou kofeínu, užívaním rôznych liekov, znečisteným ovzduším, vodou a neviditeľným chemickým znečistením kladú na obranný systém nášho tela väčšie nároky, ako dokáže uniesť. V takomto režime síce dokáže naše telo nejako prežívať zo dňa na deň, ale rozhodne mu to neprospieva. Časom sa toxíny v tele nahromadia a výsledkom býva bolesť, rôzne alergie, zlé trávenie, priberanie a neustály pocit únavy.

Ako často by som mal absolvovať očistnú kúru?

Odpoveď: Kedykoľvek pocítite niektorý z týchto príznakov: únavu alebo nedostatok energie, nespavosť, úzkosť a depresiu, problémy s trávením, prvé príznaky chrípky alebo nachladnutia a smozrejme aj pred a po sviatkoch alebo pri iných príležitostiach, počas ktorých sa vo zvýšenej miere konzumuje jedlo alebo alkohol.Trojdňovú očistnú kúru odporúčame absolvovať aspoň jeden krát za mesiac - tak, aby si vaše telo primerane oddýchlo, načerpalo sily a zachovalo si optimálny zdravotný stav. Ak zaradíte očistnú kúru pravidelne, váš imunitný systém sa vám poďakuje - miluje totiž pravidelný režim.

Mám z očistnej kúry obavy. Nebudem sa cítiť malátne, chorľavo a nebude sa mi točiť hlava?

Odpoveď: Úplne vám rozumieme. Nové veci so sebou často krát prinášajú aj určité obavy a strach zo zlyhania. Majte však na pamäti, že očistnou kúrou nemusíte nikomu nič dokazovať. Len si to predstavte - každá kvapka organického, čerstvého, surového ovocia, zeleniny alebo orechov prospejú vášmu zdraviu. Aj keby ste na začiatku zvládli očistu trvajúcu iba deň alebo pol dňa, už to je výborný štart! Venujete tým svojmu telu výnimočný darček - výživnú, s láskou a starostlivosťou pripravenú stravu.A hlavne - nie ste v tom sami! Na našom Facebooku aj Twitteri sa môžete podeliť so svojimi skúsenosťami alebo sa poradiť s našimi odborníkmi pred, počas aj po skončení očistnej kúry. Radi vám poskytneme toľko priestoru a usmernenia, koľko len budete potrebovať.

Odporúčate trojdennú alebo päťdennú očistu?

Odpoveď: Je to veľmi individuálne. Ak ste ešte neabsolvovali žiadnu kúru, možno by ste mali najprv začať s trojdennou kúrou a postupne priberať ďalšie dni. Ak vám však surová strava nie je cudzia, alebo ste dokonca vegánom alebo ak už ste absolvovali nejakú očistu, 5 dňová očista bude pre vás vhodnejšia. Je to o 60% viac času na očistu a teda aj viac vyplavených toxínov a nečistôt. Päťdňová očista vám pomôže obnoviť telesnú rovnováhu za pomoci vysokovýživných zložiek stravy. Očista vám pomôže v boji proti chorobám a pri naštartovaní vášho imunitného systému.

Sú Max Juices organické?

Odpoveď: Pre naše sťavy vyberáme produkty prvotriednej kvality. Vždy, keď je to možné, kupujeme suroviny od malých miestnych dodávateľov, ktorí pestujú ovocie a zeleninu bez používania pesticídov a herbicídov.

Koľko kíl zhodím? Priberiem naspäť?

Odpoveď: Pamätajte na to, že ide o očistu, ktorej cieľom je odbremeniť tráviacu sústavu tak, aby sa telo mohlo koncentrovať na elinimáciu toxínov. Veľa ľudí pri tom pozoruje aj úbytok na váhe, avšak to je iba vítaný vedľajší účinok. Ak už máte štíhlu líniu a dobré stravovacie návyky, potom pravdepodobne nezaznamenáte výrazný úbytok váhy.

Prečo sú vaše ovocné a zeleninové šťavy také drahé?

Odpoveď: Nie všetky šťavy sú rovnaké! Na výrobu jedného Max Juice spotrebujeme viac ako jeden kilogram ovocia a zeleniny. Tieto suroviny sú často krát vďaka svojej vysokej nutričnej hodnote a organickému pôvodu drahšie. Nákladnejší je aj proces studeného lisovania. Použiť rýchlo rotačný priemyselný odšťavovač by bolo oveľa jednoduchšie. Nápoj by však potom obsahoval menej výživnej hodnoty a viac odpadovej dužiny.

Prečo sa na dne fľalše tvoria usadeniny?

Odpoveď: Pretože je to prirodzené! Nebojte sa usadených čiastočiek ovocia a zeleniny, stačí zatrepať fľašou. Väčšina kupovaných nápojov neobsahuje usadeniny vďaka pridaným stabilizátorom. My si však myslíme, že je oveľa lepšie nápoj trocha zamiešať ako zaťažovať telo chemikáliami.

Môžu očistu absolvovať aj tehotné ženy alebo seniori?

Odpoveď: Bohužiaľ nie. Kvôli zachovaniu živých enzýmov a rastlinných nutrientov naše nápoje nepasterizujeme. Preto sú nevhodné pre deti, tehotné ženy a seniorov.

Beriem antibiotiká, môžem absolvovať očistnú kúru?

Odpoveď: Ak beriete lieky, konzultujte očistnú kúru s vaším lekárom.

Može absolvovať očistu s Max Juices ak mám celiakiu alebo laktózovú intoleranciu?

Odpoveď: URČITE! NAše nápoje neobsahujú ŽIADNE živočíšne ani mliečne produkty, sú 100% bezlepkové a 100% vegánske.

Mám ťažkú alergiu na orechy, nemáte za ne nejakú náhradu?

Odpoveď: Áno! Namiesto nápoju z kešu orechov dostanete iný ovocný alebo zeleninový nápoj. Všetky nápoje sú však pripravované v jednej kuchyni.

Môžu Max Juices piť aj moje deti?

Odpoveď: Samozrejme! Chuť nápojov sme prispôsobili tak, aby chutili aj deťom. Pamätajte však na to, že deti by nemali piť iba MAX Juices, bez kombinácie s pevnou, bežnou stravou.

Ako mám nápoje skladovať?

Odpoveď: V chladničke. Malá rada: predtým ako nápoje vložíte do chladničky, vyberte ich z obalu, v ktorom vám ich prinesieme. Ak ich chcete v obale nechať, odstráňte aspoň kryt tak, aby ste umožnili prístup studeného vzduchu. Nezabudnite vložiť balíčky s ľadom do mrazničky, tak aby boli k dispozícii, ak by ste potrebovali nápoj premiestniť.

Budem počas očisty hladný?

Odpoveď: Áno, určitému pocitu hladu sa v prvý až druhý deň zrejme nevyhnete. Je to úplne v poriadku a pocit hladu prejde, potom, ako si telo zvykne na tekutú stravu. Navyše, častokrát necítime skutočný hlad. V skutočnosti by väčšina z nás dokázala fungovať bez pevnej stravy aj niekoľko dní. To, čo považujeme za hlad, býva niekedy len pocit prázdneho žalúdka alebo potreba jedla ako pravidelného rituálu.

Má očista nejaké vedľajšie účinky?

Odpoveď: Niektorí ľudia môžu pociťovať mierne bolesti hlavy, závrate, malátnosť alebo náladovosť. Je to úplne normálne a zvyčajne to znamená, že sa vaše telo zbavuje toxínov. Keď toxíny opúšťajú tkanivo a vchádzajú do krvého obehu, človek sa cíti podobne ako pri prvých príznakoch choroby alebo nachladnutia. Pite preto veľa vody a doprajte si oddych s vedomím, že čoskoro sa budete cítiť omnoho lepšie.

Môžem absolvovať kúru ak som tehotná alebo dojčím?

Odpoveď: Naše nápoje sú výborné na celkovú očistu. Avšak v období tehotenstva alebo dojčenia neodporúčame nahradiť pevnú stravu výlučne našimi ovocnými a zeleninovými šťavami. Telo matky aj dieťaťa potrebuje v tomto období dostatočný príjem kalórií.

Čo ak mám cukrovku alebo beriem lieky na inú chorobu?

Odpoveď: Pri cukrovke sa očista ovocnými a zeleninovými šťavami neodporúča, ale vždy môžete kúru konzultovať so svojím lekárom. Čo sa týka iných zdravotných ťažkostí a liekov, ak máte pochybnosti, prosím poraďte sa pred začiatkom kúry so svojím lekárom, ktorý najlepšie pozná váš zdravotný stav a prípadné diétne obmedzenia.

Môžem absolvovať očistu ak používam prípravky na riedenie krvi?

Odpoveď: Pravdepodobne nie, vzhľadom na vysoký podiel zeleniny na našich nápojoch. Vždy sa však poraďte so svojím lekárom.

Čo mám robiť ak mám červený moč alebo stolicu?

Odpoveď: Žiadna panika. Bude to pravdepodobne tým, že ste práve vypili našu šťavu z červenej repy.

Odkiaľ budem čerpať proteíny?

Odpoveď: Okrem mäsa a živočíšnych produktov existujú aj iné výdatné zdroje proteínov. Počas očisty to budú hlavne naše zeleninové šťavy a mlieko z kešu orechov.

>> Ako to funguje

>> Čo na to hovoria odborníci?