Pred, počas, po

PRED KÚROU

Čím lepšie sa na kúru pripravíte, tým viac úžitku z nej budete mať. 

Pre optimálne výsledky odporúčame dodržiavať minimálne tri dni pred začiatkom očisty tieto jednoduché a zdravé pravidlá:Ak chcete svoje telo na kúru dobre pripraviť, vypite pred začiatkom kúry každé ráno pohár teplej vody so šťavou z jedného citróna a s polovicou čajovej lyžičky cayenského korenia (korenie je podmienkou).

Tento postup uľahčí budúcu detoxikáciu tým, že otvorí obehovú sústavu a alkalizuje telesné tekutiny.Počas celého dňa zvýšte príjem vody (aspoň dva litre neperlivej vody denne). Vďaka zvýšenému príjmu vody sa bunky dokážu ľahšie zbaviť toxínov, budete sa tiež cítiť sviežo a zníži sa vám chuť do jedla.

Vyhnite sa:

Alkoholu, Cigaretám, Kofeínovým a diuretickým nápojom (vhodnou náhradou kávy počas očisty je zelený čaj),
Mäsu a hydine, Mliečnym a vaječným výrobkom, Rybám a darom mora,
Cukru, Varenému jedlu, Pšenici, Rafinovaným uhľovodíkom ( chleba, biela ryža, cestoviny a pod.)

Čím viac položiek z tohto zoznamu sa vám podarí vylúčiť z jedálnička ešte pred začiatkom očistnej kúry, tým ľahšie bude kúra prebiehať.

Ak nedokážete z jedálnička úplne vylúčiť pšenicu, pokúste sa obmedziť aspoň rafinovaný škrob v potravinách ako biely chlieb, biela ryža alebo cestoviny. Znie to možno náročne, ale telo sa vám za vašu snahu nakoniec odmení. Okrem toho existuje veľa iných potravín, ktoré si môžete pred kúrou bez obáv dopriať:

Vhodnými potravinami sú:

Zelenina na pare, Šaláty, Ovocie, Smoothies (do ktorých si môžete pridať zelenú zeleninu, napr. zimnú kapustu alebo špenát) čerstvé ovocné alebo zeleninové šťavy, Bezlepkové obilniny ako mrlík,amarant a proso.

POČAS OČISTY:

Každý deň dostanete šesť balení ovocných a zeleninových štiav, každé po 500 ml.

Vyberte šťavy z obalu a uložte ich do chladničky čo najskôr. Šťavy dostanete zabalené v izolačných obaloch s ľadom pre prípad, ak nebudete mať okamžitý prístup k chladničke alebo chladiacemu boxu.

MAX Juices šťavy nie sú pasterizované, preto je skutočne dôležité, aby ste začali s očistou hneď v ten deň, ako vám ich doručíme. Nápoje majú trojdňovú lehotu spotreby.

Ako bude vyzerať váš deň:

Každý deň začnete ráno s džúsom označeným číslom 1 na vašom menu. S ďalšími nápojmi pokračujte približne v dvojhodinových intervaloch. Posledný nápoj by ste mali vypiť večer, približne dve hodiny pred spaním. 

Nezabudnite šťavy dôkladne požuť, aby sa dobre zmiešali so slinami. Telo ich potom dokáže lepšie vstrebať a využiť tak všetky živiny, ktoré obsahujú.

Ovocné šťavy sú zostavené tak, aby dokázali počas dňa nahradiť jedlo a drobné občerstvenie. Aby vaša očista prebehla efektívne a príjemne, je dôležité piť medzi jednotlivými šťavami dostatok vody a vyhnúť sa alkoholu, kofeínu a nikotínu. 

Je možné, že počas očisty pocítite symptómy detoxikácie. Ľudia reagujú na očistu rôzne. Niektorí nepocítia vôbec nič, iní áno.

1. Nezabúdajte na pitný režim - medzi jednotlivým džúsmi si doprajte aspoň osem pohárov neperlivej vody. Dobrou voľbou sú aj bylinkové čaje bez kofeínu.

2. Doprajte si čas na oddych – očista môže byť únavná. Pokúste sa neplánovať si počas nej náročné aktivity a doprajte si dostatok spánku! Počúvajte svoje telo. Samo vám povie, kedy spomaliť a ubrať tempo.

3. Vylučovanie a odstraňovanie toxínov – počas očistnej kúry sa vo vašom tele začnú uvoľňovať toxíny, ktoré sa tam hromadili možno celé roky. Je veľmi dôležité, aby sa uvoľnené toxíny aj správne odstránili a vylúčili.

Pomôcť pri tom môže:

- Čistenie čriev, ktoré je dôležité pre ich správne fungovanie. Črevá slúžia telu ako hlavný kanál na odstraňovanie odpadu.

- Urobte si peeling a dobre sa vypoťte! Otvoríte tak svoje póry, zbavíte sa neživých buniek kože a povzbudíte svoj lymfatický systém. Suchá masáž pokožky kefou je výborným spôsob, ako počas kúry oživiť pleť a uvoľniť toxíny (najlepšie 3-5 minút pred sprchou, kúpeľom, saunou alebo parou).

- Choďte von! Vyberte sa na prechádzku a doprajte svojim pľúcam zdravý a čerstvý vzduch.

- Nezabudnite počas očisty zvoľniť svoje tempo. Doprajte si masáž, saunu alebo horúci kúpeľ. Ak pravidelne cvičíte, naplánujte si stredne náročný tréning a sami si zvážte, koľko toho počas očisty zvládnete.

Budťe dobre naladení a usmievajte sa :) Pomáha to!!

PO OČISTE:

Konečne ste stlačili tlačítko reset a detoxikácia sa podarila. Teraz je dôležité, aby ste si zachovali a čo najlepšie využili pozitívne učinky očisty. 

Detoxikácia pokračuje aj po skončení očistnej kúry.
Dbajte preto aj naďalej na správne stravovacie návyky. Po skončení kúry pite veľa vody a iba postupne prechádzajte na jednoduchú tuhú stravu.

Na začiatok odporúčame šaláty, smoothies, polievky a štavy. 
Vyhnite sa živočíšnym produktom a varenému jedlu. Po kúre sú vhodné rovnaké potraviny, ako tie, ktoré sme odporúčali pred začiatkom očistnej kúry:

- Zelenina na pare, Šaláty, Ovocie
- Smoothies (do ktorých si môžete pridať zelenú zeleninu,    napr. zimnú kapustu alebo špenát)
- Čerstvé ovocné alebo zeleninové šťavy
- Bezlepkové obilniny ako mrlík, amarant a proso

  A to je všetko. Očistnú kúru máte úspešne za sebou!

Vaše námety a postrehy privítame na: info@maxjuices.com

>> Chcem začať očistnú kúru

>> Zloženie džúsov